Расте број заражених
Дом здравља Свилајнац свакодневно објављује информације о броју прегледа, заражених, смештених на болничко лечење и кућну изолацију. У последња 24 часа у Свилајнцу је регистровано 15 позитивних тако да се тренутно 16 особа на болничком лечењу и 168 у кућној изолацији. Број прегледа у пријемно – тријажној амбуланти јуче 26.11.2020. године био је 70.

Заражених има у локалној самоуправи, јавним предузећима, међу медицимарима, образовним радницима. Мало је заражених међу школском децом од чега је већи број из других места на школовању у Свилајнцу. Повећање броја заражене деце регистровано је после мини распуста. Епидемиолошка ситуација се мења на дневном нивоу. На препоруку Завода за јавно здравље из Ћуприје, а због повећаног броја оболелих радника Предшколска установа „Дечија радост“ неће радити у наредних 14 дана.
У општини је због пораста заражених уведено ванредно стање. Повећана је дезинфекција улица, тргова и улаза у зграде.
Запослени у Дому здравља улажу максималне напоре да се изборе са свакодневним притиском великог броја нових пацијената. Формиране су две Ковид амбуланте и терапијски део. Има довољно опреме за безбедан рад, а једна од погодности је да није регистровано присуство сезонског грипа.
Смањење броја контаката, придржавање мера и одржавање личне хигијене је пут ка смањењу заражених и излагању ризику.
Будимо одговорни, сачувајмо себе и друге.
Р. П.
- Положени венци у Црквенцу поводом устанка против фашизма - 10/07/2024
- Анастасија Обреновић ниже медаље - 24/06/2024
- Додељена спортска опрема фудбалским клубовима - 24/06/2024

Оставите одговор
Жао нам је, да би поставили коментар, морате бити пријављени.